Zdravo a chutne

Zdravo a chutne už po desiatykrát

Po podujatiach jubilejného 10. ročníka kampane Zdravo a chutne, ktoré sa takmer prekrývali s veľkonočným hodovaním zaznamenávame na webstránke i na fb zvýšenú návštevnosť. Väčšina z nás si cez sviatky dopriala a bolo by načim dostať obvod pása do pôvodného stavu, ak nie optimalizovať po dlhšom čase. Vaše rozhodnutie je správne a dobré. Jediné, čomu vám tím #zdravoachutnekampan odporúča vyhnúť sa oblúkom, sú diéty. Upravujte množstvá, hýbte sa, nahrádzajte mastné menej mastným, pridajte zeleninu, ovocie a vynechajte sladené nápoje, hotové sladkosti a veľký pozor aj na ovocné šťavy. Preveľká škoda vlákniny a žalúdok akosi nápoje neberie na vedomie, hoci cukru obsahujú veľa... A najlepšia rada na záver: jedzte v pohode, radi, vychutnávajte... a robte viac toho, čo vás teší. To je najľahší recept na šťastie. Tak smelo do toho!

Len v slovenčine slovo zdravo “vygúglite” viac ako 18 000 000 krát. Správne, takmer 19 miliónov informácií súťaží o vašu pozornosť, ak ide o zdravie. Chutný zážitok vám sľubuje milión položiek. Uznajte, na jedného človeka je to priveľa. Navyše, na Googli nemôžete nič ochutnať, hoci to, že má chutné, kvalitné, jedinečné a zdravé produkty si na webstránku či facebook napíše takmer každý. #zdravoachutnekampan je jediná kampaň, ktorá už viac ako desať rokov propaguje skutočne hodnotné, kvalitné, inovatívne a najmenej spracované potraviny.
Kalendár podujatí:

Utorok 20. 3. Primaciálny palác Bratislava , Sieň Archa, Uršulínska 6

Štvrtok 22. 3. OC Optima Košice , Moldavská cesta 32

Piatok 23. 3. OC Eperia Prešov (prízemie) , Arm. gen. Svobodu 25

Utorok 27. 3. Avion Shopping Park Bratislava (pred predajňou Alltoys) , Ivánska cesta 16

Streda 28. 3. Avion Shopping Park Bratislava (pred predajňou Alltoys) , Ivánska cesta 16

Cool receptami, radami, súťažami a tipmi pravidelne plníme ako lahodnú tortu sociálne siete. Pretože nás propagácia zdravých a chutných potravín baví a vy už viete, že odporúčame skutočne len to najlepšie. Aj preto v ankete Top 10 potravín Zdravo a chutne každoročne hlasuje na Slovensku niekoľko desiatok tisíc ľudí. Počas podujatí jubilejného 10. ročníka Vašej obľúbenej kampane #zdravoachutnekampan plnej ochutnávok, varenia, diskusií a súťaží sme sa v marci 2018 stretli v Bratislave, Košiciach a v Prešove. Opäť sme sa s Vami učili čítať obaly potravín, diskutovali o sladení, biopotravinách, lepku či nakupovaní a cenách. Každý účastník kampane zároveň získal publikáciu Zdravo a chutne, Váš potravinový kompas na rok 2018. Našiel v ňom nielen recepty, ale aj informácie o zdravšej príprave jedál, mrazení, glykemickom indexe, zdravom pohybe a prehľad všetkého, s čím sa mohol stretnúť počas 10. ročníka kampane Zdravo a chutne. Ak by ste sami chceli ochutnať všetko, čo ponúka obyčajný, priemerný supermarket so sortimentom niekoľko desaťtisíc položiek, museli by ste denne konzumovať približne sto rozličných potravín, a to po celý rok. Viac ako 50% nášho nákupného košíka pravidelne tvoria potraviny, ktoré sme vôbec neplánovali nakúpiť a tie ostatné nás často privádzajú do rozpakov. Som dobrá matka, keď kupujem špenát mrazený? Je šunka s označením: obsahuje lepok vhodná pre zdravé dieťa len preto, že je na nej obrázok vysmiateho dievčatka či rámček: vysoký obsah mäsa? Zamýšľame sa nad tým, koľko kakaa obsahoval čokoládový nápoj predtým, ako naň výrobca umiestnil reklamný slogan: o 50% viac kakaa a koľko ho obsahuje dnes? Sladiť trstinovým cukrom, medom, stéviou, agávovým sirupom či brezovou kôrou? Jesť maslo? Piť vôbec mlieko? Báť sa tuku a čo ak mám alergiu na lepok?

Príď, lajkni, zapoj sa a vyhraj!

U nás vyhráva každý. Každý, kto získa vedomosti o výžive, ktoré zlepšia vaše zdravie, imunitu, energiu či náladu. Niektoré výhry Zdravo a chutne vám doslova vyrazia dych. Na facebookovej stránke Zdravo a chutne sa o skvelé ceny súťaží neustále.

Ako môžete vyhrať?

Cieľom kampane Zdravo a chutne je okrem iného pozitívne ovplyvniť ponuku našich obchodov. Tie však potrebujú spätnú väzbu od vás. Čo vám chutí, čo chýba, kde je vysoká cena alebo kde by ste si za kvalitu ochotne priplatili. Aby sme nemuseli kvalitné potraviny loviť na internete, v poli za mestom alebo v špecializovaných predajniach „zdravej“ výživy. Tá by predsa mala byť v každej predajni potravín, či nie? Ak chcete v priebehu trvania kampane vyhrať, napíšte nám na facebook alebo hlasujte za svoj produkt a zdieľajte svoj názor. Potom lajknite našu stránku a je to. Už stačí len sledovať, či sa na zozname výhercov objaví aj vaše meno. Držíme palce a balíme vaše výhry. Dovtedy dobrú chuť!


facebook Google+