Ponuka udalostí Zdravo a chutne 2014

Srdce domova

Každý vie, že kuchyňa je srdcom domu či bytu. Nielenže sa tu pripravujú jedlá bežné či dobroty sviatočné, stretáva sa tu celá rodina, popíja sa káva a debatuje s priateľmi či susedmi.
Kuchyňa 21. storočia toho však dokáže ešte viac. Dokáže byť príjemná a elegantná, šetriť čas a energiu a pomôže vám urobiť z varenia každodennú radosť. Aby bola aj vaša kuchyňa takýmto zdravým srdcom domova, potrebujete niekoľko dôležitých informácií a čas na plánovanie správneho architektonického, dizajnového, svetelného a iného rozloženia skriniek, pracovných plôch a vhodných moderných spotrebičov. Počas kampane Zdravo a chutne vás krok po kroku naučíme ako na to. Ak chystáte rekonštrukciu kuchyne či celkom nové “kuchynské štúdio”, navštevujte nás pravidelne a nenechajte si ujsť príležitosť vyhrať aspoň časť skvelej novej kuchyne.


Zdravo a Chutne 2016

Polievka rýchlo a jednoducho

Platí, že polievka je základ. Ak je však dostatočne sýta, plnohodnotne nahradí viacchodové jedlo. Príprava takej polievky na obed či večeru však vyžaduje čas a pozornosť. Značka TEFAL vyvinula moderný prístroj, ktorý pripraví domácu polievku takmer bez pomoci. Polievkovar Tefal Easy Soup je kuchynský zázrak, ktorý za 25 minút uvarí aj rozmixuje ingrediencie, a pripraví skvelé domáce polievky pre celú rodinu. Vy potrebujete len fantáziu a nôž na krájanie zeleniny. Najprv sa rozhodnite, či chcete krémovú alebo nemixovanú polievku. Pri krémovej nakrájajte zeleninu na cca dvojcentimetrové kúsky. Prilejte vodu, pridajte lyžičku soli, prípadne korenia a nechajte stroj pracovať. Stačí dvakrát stlačiť a čakať, kým vás zavolá k hotovému pokrmu. Okrem polievok Easysoup zvládne aj smoothie, detské ovocné výživy i detské mäsovo-zeleninové pochúťky. A to najlepšie nakoniec – Easy Soup sa aj sám umyje!

Viac informácií na www.tefal.sk

Zdravo a Chutne 2015 Lacto-seven

ZDRAVÉ GRILOVANIE PO CELÝ ROK

Zdravé varenie podľa odborníkov znamená aj zníženie používania tukov v kuchyni. Ideálna je príprava jedál na elektrickom grile, nevyžadujúcom používanie tukov, lebo grilovacie dosky majú nepriľnavú vrstvu. Nadbytočný vypečený tuk sa navyše pri grilovaní odvádza do odkvapkávacej misky. Značka TEFAL vyvinula inteligentný elektrický stolný gril, ktorý vždy pripraví dokonalé jedlo. Optigrill má špeciálny senzor na meranie hrúbky mäsa, ktorej prispôsobí teplotu a čas grilovania. Vy musíte iba rozhodnúť, či chcete dobre prepečený alebo krvavejší rare steak. Vďaka senzoru a čipom riadeným teplotám sa nepripaľuje ani jedlo, pripravované tzv. na sucho. Nový Optigrill GC712 má štyri teplotné stupne v manuálnom režime prispôsobenom na prípravu príloh a zeleniny. Je ideálnym domácim grilom, na ktorom celoročne zdravo pripravíte klobásy, hamburgery, mäso z hydiny, ryby, toasty aj raňajkové panini.

Viac informácií na www.tefal.sk/optigrill

Zdravo a Chutne 2015 Lacto-seven

Sklenená fľaša bez kompromisov

Čistý škandinávsky dizajn, eko štýl a zdravotná prospešnosť, to všetko v sebe spájajú sklenené fľaše Retap. Sú vyrobené z tvrdeného a odľahčeného skla, takže vám spolu s veľmi nízkou hmotnosťou ponúknu tiež zvýšenú odolnosť voči nárazu, ako aj doživotnú záruku výmeny pri rozbití zdarma. Nielenže nápoje zo skla chutia jednoducho najlepšie, ale vyhnete sa tiež rôznym nežiaducim látkam, ako sú ftaláty, BPA (Bisfenol-A) a ďalším, ktoré sa vyskytujú v jednorazových PET fľašiach. Voda z vodovodu je navyše o 99% lacnejšia ako balená, takže môžete ušetriť doslova tisíce a navyše vyjadriť svoj názor na nezmyselné jednorazové plastové fľaše, ktorými sa denne plnia nielen kontajnery a skládky, ale aj oceány po celom svete. Vďaka štýlovému dizajnu fliaš Retap nepochybne zaujmete svoje okolie, no budete aj inšpiráciou pre ostatných k šetrnému prístupu k životnému prostrediu i k sebe samému. Fľaše Retap nájdete v 3 veľkostiach a v 15 farbách uzáverov.

Viac informácií na www.retap.skTescoma Zdravo a Chutne 2016facebook Google+